Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
0
0 yorumu

Temel Yangın Eğitimi

Eğitim Sonu Onaylı Belge
Eğitmen
İSGHANE
2 Öğrenciler Kayıtlı
  • Tanım
  • SSS

 

Yangın, işyerlerinde ve günlük yaşamımızda ciddi tehlikelerden biridir. Yangın anında doğru tepkiyi verebilmek ve etkili bir şekilde müdahale edebilmek, hayati önem taşır. Temel Yangın Eğitimi, çalışanlara yangın güvenliği konusunda gerekli bilgileri sağlayarak, olası bir yangın durumunda zararın en aza indirilmesini sağlar.

Yangınlar, işyerlerinde ve günlük yaşamımızda ciddi tehlikeler oluşturabilir. Bu nedenle, çalışanların yangın durumunda doğru tepkileri verebilmeleri ve yangınla mücadele becerilerini geliştirebilmeleri için Temel Yangın Eğitimi oldukça önemlidir.

Eğitimin Amacı

Temel Yangın Eğitimi, çalışanlara olası yangınları önleme, yangın anında doğru davranışları kazandırma, yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini kazandırma amacıyla tasarlanmıştır.

Ayrıca 26735 sayılı Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereği işyerlerinde, sitelerde ve diğer tüm bina ve eklentilerinde bulununların yangın eğitimi alması ve yılda en az bir defa tatbikat yapması zorunludur.

Temel Yangın Eğitimi zorunlu mudur?
Evet. 28681 sayılı İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik ve 26735 sayılı Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereğince Temel Yangın Eğitimleri zorunludur.
Temel Yangın Eğitimini kimler almalıdır?
Temel Yangın Eğitimini işyerlerinde, fabrikalarda, tesislerde, hastanelerde, okullarda ve şirketlerde çalışan herkes almalıdır. Bu eğitim, çalışanlara yangın durumunda doğru tepkileri verebilmeleri ve yangınla mücadele becerilerini kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.
Temel Yangın Eğitimi Belgesi geçerlilik süresi nedir?
Temel Yangın Eğitimi Belgesi, genellikle 1 yıl süreyle geçerlidir. Yangın Eğitimi Yönetmeliği gereğince, yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılması zorunlu kılınmıştır.
Eğitim sonu belge veriyor musunuz?
Evet. Eğitimi tamamlayan ve başarılı olan kişilere eğitim sonunda onaylı Temel Yangın Eğitimi katılım belgesi düzenlenmektedir.
Sohbete Başla
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için hazırız.
Sohbete Başla butonuna tıklayarak hemen iletişime geçebilirsiniz.